Úvodní strana » Obchod se zvířaty

Obchod se zvířaty

Sekce obchodu se zvířaty se specializuje na nákup a prodej všech kategorií skotu (konvenčního i BIO) a prasat. Sekce se dělí na obchod dobrovolný, to znamená se členy i nečleny družstva MLÉKO.CZ a na obchod povinný pro členy organizace producentů hovězího a telecího masa.

Obchod se skotem

V rámci dobrovolného i povinného obchodu se zabýváme nákupem i prodejem všech kategorií skotu. Jsme schopni zobchodovat od kategorie telat přes zástav až po dospělé kusy a to jak pro chovné účely, tak i pro jatečné využití. Samostatnou kategorií jsou zvířata březí a to jak jalovice, tak i krávy.

Okrajově se zabýváme i nákupem a prodejem plemenného materiálu (jalovic, krav i býků). Zvířata umísťujeme na tuzemský i zahraniční trh.

Co se týká jatečných zvířat, spolupracujeme s porážkami a masokombináty v rámci celé České republiky. Jsou to vždy prověřené solventní firmy, které zachovávají veškeré welfare, nařízení a doporučení.

Naši zaměstnanci pravidelně v rámci obchodu tato nařízení kontrolují. Zároveň se aktivně účastní při vlastní přepravě a při zpeněžování zvířat u konečného příjemce. Vzhledem k tomu, že se snažíme zajistiti co nejlepší zpeněžení, dokážeme v některých případech zvíře nechat porazit a zobchodujeme jej dalšímu subjektu přímo v mase. Jedná se zejména o kvalitní steaková plemena skotu, kdy kvalita svaloviny je patrná až po poražení.

Obchod s prasaty

U prasat dokážeme zajistit od nákupu a prodeje selat, až po realizaci jatečných zvířat i prasnic, včetně jejich zpeněžení.

Podrobné informace poskytne manager nákupu:

Jiří Chlum

mobil: 606 620 623
email: chlum@mlekocz.eu    

Kde nás najdeteKde nás
najdete

Sídlo společnosti
MLÉKO.CZ družstvo
Nádražní 238/7
682 01 Vyškov

Závod Hradec Králové
MLÉKO.CZ družstvo
Zemědělská 897
500 03 Hradec Králové

Aplikace neodpovídá, aktualizujte okno prohlížeče. Aktualizovat 🗙